Po co tworzyć?
Share
Tworzymy, aby rzeczy były. Bóg zadał sobie to pytanie tuż przed dniem pierwszym. Reszta jest historią.
Tworzymy, bo chcemy pokazać jak widzimy świat. Mona Lisa podobno była blondynką, ale Da Vinci nie dał się przekonać.
Tworzymy, bo chcemy powiedzieć coś ważnego. Jacek Malczewski to się strasznie nagadał tym malowaniem.
Tworzymy, bo chcemy powiedzieć coś zupełnie nieistotnego. A pamiętacie jak Van Gogh namalował czachę z papierosem. Nie pamiętacie? To nieistotne.
Tworzymy, bo o niczym nie chcemy mówić. Liczy się tylko widok. Beksiński lubi to.
Tworzymy, bo sam proces jest ważny. Coś jak zostawanie rodzicem. If you know what I mean.
Zostaw komentarz na Instagramie